Školní potřeby

 
kompletní sortiment


CO  potřebují  naše děti do školy  -  školní a výtvatné potřeby


V našem papírnictví nakoupíte veškeré vybavení pro vašeho předškoláka, prvňáčka, školáka nebo studenta.


Pro předškoláčka, mimo výtvarných potřeb, vhodných pro předškolní děti, máme kapsáře, které některé školky po rodičích vyžadují.

 

Pro prvňáčka u nás nakoupíte nejen základní vybavení jako je školní taška nebo batoh, penál, sáček na cvičky, kufřík, sáček na lavici, krabici do lavice, box na sešity, desky na písmenka a číslice, tak i doplňky například etue na tužky, peněženky na krk, zástěrky na výtvarnou výchovu nebo ubrusy na lavici.


Kromě základního vybavení potřebujete pro prvňáčka i školní a výtvarné potřeby. Mezi ty základní patří tužka číslo 1,2,3, guma, ořezávátko, sada pastelek /nejlépe silných a trojhranných, které jsou důležité pro správný úchop psacích potřeb/, sada fixů, nůžky pro praváky nebo pro leváky, lepidlo.  Z výtvarných potřeb budete potřebovat vodovky, temperové barvy, štětce, kelímky na vodovky,  suché a mastné křídy /Gioconda a Toisondor/, modelínu + modelovací podložku, desky na výkresy. Všechny výše vyjmenované položky patří do základního vybavení školáka a musíte je zakoupit před nástupem do školy. Až váš potomek začne chodit do školy, budete potřebovat ještě sešity, obaly na sešity a na učebnice, podložku na psaní, vystřihovací písmenka a číslice, papírové hodiny, skicáky a čtvrtky na kreslení, švihadlo, míček, počítadlo, papírové peníze a hlavně pero na psaní. Nicméně, tyto pomůcky nemá cenu kupovat dopředu. Každá škola, třída nebo paní učitelka požaduje něco jiného a preferuje jiný typ pracovních sešitů a učebnic.  Obaly na sešity, na pracovní sešity a na učebnice se kupují podle výšky učebnice nebo pracovního sešitu, protože každá učebnice je jinak vysoká. Šířka obalu je nastavitelná.

 

K zakoupení pera na psaní vás vyzve paní učitelka cca po třech měsících školní docházky vašeho potomka. Per vhodných pro prvňáčky je na našem trhu dostatek, ale každý učitel preferuje něco jiného. Některý doporučuje Tornádo, někdo gumovací pero Pilot Frixion, jiný klasické plnicí pero na bombičky s trojhranným úchopem nebo třeba speciální tvarované pero Stabilo Easy, které je určené především pro dysgrafiky.


Zkušení rodiče dítek školou povinných vědí, že každý rok je potřeba školní výbavu svých ratolestí doplňovat a obměňovat. Mezi nejčastěji doplňované položky patří sešity, obaly na sešity a učebnice, vodové barvy, temperové barvy, čtvrtky a skicáky, pravítka, trojúhelníky, úhloměr, kružítko a náplň do kružítka, lepidlo, náplň nebo bombičky do pera.


Po několika letech školní docházky je třeba vyměnit i školní batoh za studentský a penál. U nás zakoupíte i batohy pro školáky a studenty. Tyto batohy se liší nejen od batohů pro prvňáčky, ale i mezi sebou. Rozdíly jsou jak  ve vzhledu / tvaru, velikosti a potisku/ tak i ve vnitřním uspořádání, ale i v použitém materiálu.      

 

Penály pro starší školáky mohou být dvou nebo třípatrové popřípadě tzv. „ házecí“. Házecími nazýváme různé druhy etují, které mívají malé množství nebo žádné poutek na jednotlivé tužky a pera, a všechny psací potřeby se ukládají do společného prostoru.    

 

Pro studenty můžeme kromě batohů a penálů nabídnout též kružítka, nulátka, rýsovací pera na tuš a tuše, perka a násadky, šablony na písmo, šablony kružnic a diagramů, elektrické, strojní nebo sanitární šablony, poměrová pravítka, křivítka, rýsovací prkno velikosti  A3 /velikosti A4 a A2 na objednávku/, pauzovací a milimetrové papíry, rýsovací čtvrtky atd.


Pro názornou výuku vám nabízíme glóbusy, mapu ČR nebo třeba chemickou tabulku prvků.


V našem papírnictví zakoupíte potřeby pro výtvarně nadané děti nebo dospělé. Prodáváme olejové barvy v sadách nebo jednotlivě /Koh-i-nor nebo Umton/, ředidla olejových barev, šepsovaná plátna na rámu nebo na sololitu, malířské stojany, akrylové barvy, akvarelové barvy, akvarelové pastelky, temperové barvy, vitrážové barvy, barvy na sklo, barvy na porcelán, barvy na textil nebo hedvábí. Nabídneme vám tužky různých tvrdostí, uhel přírodní nebo umělý, rudky, barevné tuše nebo suché či mastné umělecké křídy.


Na modelování nabízíme různé druhy modelín /obyčejné, lehčené, nemastné/ a modelovacích hmot. Modelovací hmoty máme barevné /Proto/, bílé nebo hnědé. Modelovací hmoty mohou být též samotvrdnoucí /Keraplast, Das/ nebo teplem tvrditelné /Modelit, Proto/.   


V neposlední řadě u nás dostanete i výtvarné papíry. Jsou to různé druhy a velikosti čtvrtek /akvarelové, barevné, vlnité atd/ a papírů /barevné, strukturované, morušové, lisované atd/ vhodné pro různé výtvarné techniky. Pro dekorování papírů a čtvrtek máme různé druhy nůžek s přesným/vhodné na dekupage/ nebo naopak s vlnitým střihem /zubaté nůžky/, ozdobných nebo reliefních děrovaček, tvarových nebo prostorových samolepek.


V posledních letech se do naší republiky rozšířil zvyk dávat prvňáčkům, na zpříjemnění prvního školního dne a usnadnění navázání kontaktu s budoucími spolužáky,  do školy kornout bombonů. Tyto papírové kornouty /bez bombonů/ vám nabízíme v různých velikostech a různými potisky.   

 

Vážení zákazníci, pokud potřebujete s výběrem školních potřeb poradit, můžete se obrátit na naše prodavačky. Jsou odborně školené a rády vám se správným výběrem pomohou.  

 

 

Ilustrační galerie

Copyright ©2012 papirnictviletna.cz. All Rights Reserved. Created by Hanyes.